Najdroższe alkohole świata – zobacz, co się pija na światowych salonach

 

Alkohol towarzyszy ludzkości od wieków – pierwsze wzmianki o nim najprawdopodobniej wywodzą się z Azji Środkowej, od 6000 lat p.n.e. Najlepszy jest w chwilach relaksu, podczas spotkań i wszelkiego rodzaju rozrywek. Od początków był jednym z najważniejszych towarów handlowych, a jego posiadanie świadczyło o luksusie i dobrobycie. Obecnie są różnego rodzaju trunki, jednak na szczególną uwagę zasługują najdroższe alkohole świata.

alkohol 300x201 Najdroższe alkohole świata – zobacz, co się pija na światowych salonach Trunki nie dla każdego

Zacznę może od największej oczywistości, której nie mogłoby zabraknąć na liście najdroższych alkoholi świata, czyli od szampana. Za butelkę oryginalnego szampana, a nie wina musującego, trzeba słono zapłacić. Do tej pory rekordzistą jest szampan Perrier-Jouet, gdzie skrzynka kosztuje blisko 200 000 zł, czyli około 50 000 Euro. Alkohol ten dostępny jest w niewielu krajach – Rosji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Chinach i Japonii.

Innym zacnym trunkiem jest Martini, o którym już niedawno pisałam – koszt jego wynosi 2 100 zł, i jest ono w pełni organiczne.

Wielbiciele piwa także znajdą coś dla siebie. Ten z pozoru prosty trunek i jakże orzeźwiający, może dać nieźle po kieszeniach. Szczególnie, gdy chciałoby się skosztować piwa Utopia. Na całym świecie wyprodukowano zaledwie 3 000 sztuk, stąd też jego cena – 100 dolarów za 850 ml.

Najdroższe alkohole świata – nie tylko ważne jest wnętrze

Czasem ważniejsze jest opakowanie… I w tę stronę poszli producenci marki Hennessy, znanej miłośnikom koniaku. Trunek ten sam w sobie jest bardzo ekskluzywny, a co za tym idzie, także drogi. Jednak nie sam alkohol jest tutaj najdroższy. Dla koneserów koniaku wyprodukowano specjalną butelkę, która wykonana została z 24-karatowego złota, platyny oraz diamentów (a dokładniej z 6 500 diamentów). Nie trzeba mówić, że cena jest powalająca – koszt butelki, oczywiście z zawartością, wynosi 2 mln dolarów!

Kolejną perełką w świecie samych butelek jest Russo-Baltique Vodka. Dzieło to zostało zaprojektowane przez znanego na całym świecie, rosyjskiego producenta bardzo luksusowych samochodów – Russo-Baltique’a. Butelka stanowi replikę chłodnicy owych samochodów, a stworzona została ze złotych monet pochodzących z lat 1908-1912. Całość zwieńczona jest figurą rosyjskiego carskiego orła, jak na Rosję przystało. W nim także nie oszczędzano na diamentach i złocie. Jednak aby zagwarantować bezpieczeństwo – całość została zabezpieczona pancernym szkłem. Ktoś ma ochotę na taki luksus? Bagatela, 1,3 mln dolarów za butelkę.

Jeżeli chodzi o najdroższe alkohole świata, nie może zabraknąć polskich akcentów. Wobec tego nie można zapomnieć o Goldwasser, zwanego również Gdańską Wódką. To 40% likier ziołowo – korzenny, wzbogacony 23-karatowymi płatkami złota we wnętrzu butelki. Korzenie jego sięgają do XVI – wieku, kiedy to za sprawą kupca flandryjskiego, przyjechał do Gdańska. Do wielbicieli trunku należał m.in. Ludwik XVI oraz Katarzyna Wielka. Po 2009 roku produkcję przeniesiono do Niemiec, gdzie wykupiono prawa do wytwarzania jednego z najdroższych alkoholi świata.

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Najdroższe alkohole świata – zobacz, co się pija na światowych salonach

  1. Pingback: Najdroższe potrawy świata – sprawdź jak smakuje luksus

  2. Pingback: Odkrywca smaków odkrywa tabu jedzeniowe smaków świata

  3. Pingback: Knedliczki, polevki, oplatky i inne smaki – kuchnia czeska zaprasza!

  4. Pingback: Kuchnia karaibska - poznaj jej prawdziwe oblicze na Odkrywca smakow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.