Najdroższe potrawy świata – ile kosztuje luksus?

 

Poznaj najdroższe potrawy świata! Odkryj tajemnice luksusu na talerzu i dowiedz się, jak on smakuje. Poznaj najdroższe restauracje i potrawy! Jak mówi powiedzenie – „Pieniądze szczęścia dają”, ale niekiedy dają możliwość poznania innego świata. Przynajmniej tak niektórzy twierdzą. Sam luksus natomiast objawiać się może w rozmaitych postaciach, ale kojarzy się głównie z drogimi samochodami, okazałymi rezydencjami czy wyszukanymi kosmetykami. Ale luksus znaleźć można również na talerzu. Poniżej przedstawiam najdroższe potrawy świata.

nietypowe potrawy2 225x300 Najdroższe potrawy świata – ile kosztuje luksus? Dania z bardzo wysokiej półki

Luksusowe potrawy znaleźć można na całym świecie, choć sam luksus to pojęcie względne, ale niezależnie, kto, jak je pojmuje, większość z nas ma ochotę, chociaż na chwilę, go zaznać. I nie jest to tylko szampan z kawiorem czy japońskie sushi – niektóre potrawy mogą naprawdę zaskoczyć. A szczególnie ich ceny.

Zacznę od dania głównego, czyli wszelkiego rodzaju mięs, wędlin oraz ryb. Jednym z najdroższych mięs jest wołowina Kobe, pochodząca z japońskich krów Wagyu. Cena waha się około 800 zł. za kilogram. Najdroższą szynką świata jest Iberco – wędlina pochodzi z Półwyspu Iberyjskiego, ze specjalnie wyselekcjonowanych świń zwanych Alentejano. Porcja takiej świni, ważąca 7 kilogramów, kosztuje 8 500 złotych.

Tuńczyk błękitnopłetwny jest rybą, która najpopularniejsza jest w Azji. Koszt takiego tuńczyka to około 17 000 złotych za kilogram, a że średnia masa takiego tuńczyka to około 350 kilogramów, to cena jego jest nieco większa …

Wśród najdroższych potraw świata nie mogło zabraknąć kawioru! Najdroższy kawior zjeść można w Rosji i kosztuje 81 000 złotych za sztukę! Zwany jest Kawiorem Bieługi, a inaczej czarnym kawiorem, w Rosji serwowany jest w złotych puszkach.

Najdroższe potrawy świata – czas na deser!

To zacznijmy od czegoś naprawdę drogiego, a nawet chyba najdroższego. Jest nim deser Frrrozen Haute Chocolate i kosztuje 74 000 złotych! Podawany jest w jednej z nowojorskich restauracji. W tym ekskluzywnym pucharku znajdują się złote płatki, szwajcarska czekolada oraz trufle. Sam deser zjada się 14 – karatową łyżeczką, a w prezencie otrzymuje się złotą bransoletkę wysadzaną diamentami, więc koszt deseru zostaje nieco zrekompensowany;)

A co do picia? Może najdroższe Martini? Jego cena wynosi mniej więcej 2100 złotych, gdyż jest ono całkowicie organiczne.
W menu nie mogło oczywiście zabraknąć białych trufli, które w przeliczeniu na złotówki kosztują 13 500 złotych. Białe trufle zjada się na surowo, gdyż tylko w takiej postaci wyczuwa się ich wyjątkowy smak i zapach. Cząsteczkami trufli doprawia się oliwę.
A na koniec niespodzianka! Potrawa mało luksusowa, ale cena jej powalająca – hot dog. W Nowym Jorku, zresztą w tej samej restauracji, gdzie można zjeść Frrrozen Haute Chocolate, serwowany jest najdroższy hot dog świata. Jego koszt to 230 złotych za sztukę. Jednak nie jest to zwykła parówka z ketchupem i musztardą. W skład jednej z najdroższych potraw świata wchodzi mięso wołowe polane oliwą z białych trufli, bułka sprowadzana prosto z Niemiec, a wszystko zapiekane na maśle z białymi truflami oczywiście. Na końcu posypka składają się z musztardy Dijon z czarnymi truflami, plastrów strasburskiego pasztetu i własnoręcznie wyrabianego ketchupu.
No to tyle jeśli chodzi o najdroższe potrawy świata w tym wpisie, choć jest ich znacznie więcej.

Tagged , , . Bookmark the permalink.