Nietypowe restauracje – odkryj najciekawsze miejsca i lokale!

 

Wybierając restauracje ważnych jest dla nas kilka czynników. Zwracamy uwagę na jakość potraw, profesjonalizm obsługi oraz klimatyczny wystrój. Ten ostatni czynnik odgrywa bardzo ważną rolę w smakowaniu dań i przyjaznej atmosferze spotkania. Dzisiaj przedstawiam nietypowe restauracje pod rozmaitym względem. Zaskoczyć Was powinny bardzo oryginalnym wystrojem i ciekawą formą serwowania potraw. Zatem miłej podróży!

Nietypowe restauracje a wystój

RestaurantHospitalis 300x209 Nietypowe restauracje – odkryj najciekawsze miejsca i lokale!Tu przygotowałam kilka interesujących propozycji. Za jedną z nietypowych restauracji można uznać Restaurant Hospitalis na Łotwie. Jak sama nazwa wskazuje, wystój restauracji nawiązuje do szpitalnych klimatów. I tam wszystko jest szpitalne! Począwszy od sztućców w formie narzędzi chirurgicznych a skończywszy na stołach operacyjnych. Kelnerki pielęgniarki podchodzą do zgłodniałych „pacjentów” i dbają o ich dobre samopoczucie w postaci profesjonalnej obsługi. Jedzenia natomiast bynajmniej nie jest szpitalne, a jednocześnie niecodzienne.

Niedaleko, bo we Włoszech zamykają miłośników dobrego smaku w Fortezza Medicea. Co ciekawe, ta nietypowa restauracja naprawdę znajduje się w więzieniu o zaostrzonym rygorze, a posiłki są przygotowywane przez skazańców Porządku jednak pilnują prawdziwi strażnicy!

W Azji nietrudno o kontrowersje. W Indiach na przykład znajduje się restauracja, która została zbudowana na dawnym cmentarzu muzułmańskim. W New Lucky Restaurant główną dekoracją są … muzułmańskie groby.

Niemniej zaskakująca tym razem wystrojem jest restauracja Modern Toilet Restaurant na Tajwanie, której wystrój jest po prostu łazienką. Sedesy pełnią funkcję krzeseł, a naczynia przypominają kształtem także sedesy oraz pisuary. Można usiąść na sedesie i jeść z wanny. Światło w restauracji pochodzi z baterii łazienkowych i pisuarów.

Podwodną florę i faunę można podziwiać za to w Ithaa, restauracji na Malediwach. Rozkoszując się ekskluzywnymi posiłkami można jednocześnie podziwiać tętniącą życiem rafę koralową Oceanu Indyjskiego. To dopiero romantyczny klimat!

Nietypowe restauracje a sposób serwowania potraw

Moim faworytem jest tajlandzka restauracja „Kapusta i prezerwatywy”! 😀 Ale nazwa to nie wszystko 😉 Motywem przewodnim są prezerwatyw, które wypełniają cały wystrój, ale również .. głowy kelnerówkapusta i prezerwatywy 300x247 Nietypowe restauracje – odkryj najciekawsze miejsca i lokale!. Podczas podawania potraw każdy kelner ma nałożoną na głowie prezerwatywę. Przy kasie natomiast znajduje się miseczka z miętowymi kondonami. Trzeba podkreślić, że ta nietypowa restauracja część dochodów przeznacza na cele charytatywne.

Bardzo nietypowym sposobem serwowania potraw i ich konsumpcji jest umieszczanie potraw na ciałach nagich kobiet. Jest to jednak dosyć powszechne wśród cele brytów w japońskich restauracjach. Trochę dalej poszła restauracja Nyotaimori w Japonii. Otóż tam serwowane są dania na stołach operacyjnych w kształcie przypominającym ludzkie ciało! Smakujący dostają specjalny zestaw narzędzi chirurgicznych, przy pomocy których nacinają dowolne części ciała. Z miejsc tych wyjmowane są poszczególne narządy, które do złudzenia przypominają prawdziwe ludzkie organy. Wszystko jest jadalna, łącznie z tryskającą krwią. Ciekawe co na to Hannibal Lecter;)

Źródło zdjęć w tym wpisie: szalonegotowanie.pl

Tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.